wyszukiwanie zaawansowane
1 » FAQ2

FAQ

1.Jak kosmetyki naturalne działają na włosy?

 

Choć oczywiście wiele zależy od składu danego produktu, generalnie zadaniem tych organicznych produktów jest przede wszystkim ochrona włosa i jego odpowiednie nawilżenie. Nasze produkty mają sprawić, że będą się łatwo układały, a jednocześnie staną się mocne, zdrowe, pozbawione łupieżu, a ich końcówki nie będą się rozdwajać. Ponadto, zadaniem tych artykułów jest również ochrona włosa narażonego na skutki najróżniejszych zabiegów kosmetycznych, takich jak prostowanie, farbowanie czy suszenie. Używając kosmetyków naturalnych będziecie cieszyć się zdrowymi, pięknymi włosami bez narażania się na działanie różnych substancji chemicznych.

 

2. Kto może używać kosmetyków naturalnych?

 

Tak naprawdę każdy. Kiedyś chętnie używane były głównie przez osoby uczulone na niektóre składniki produktów tradycyjnych, dziś jednak są doceniane i często wybierane przez coraz więcej ludzi, zarówno młodszych jak i starszych – nie tylko osoby zainteresowane ochroną środowiska.

 

3.Czy produkty ekologiczne są droższe?

 

Oczywiście wszystko zależy od rodzaju produktu, ale generalnie cena jest porównywalna z artykułami tradycyjnymi spotykanymi na półkach w drogeriach, a czasami nawet niższa.

 

4.Co znajdziemy w składzie kosmetyków organicznych?

 

Tak naprawdę wszystko to, co dała nam natura. W zależności od produktu, w składzie spotkacie najróżniejsze oleje, jak choćby z bawełny czy konopi, ekstrakty z roślin i ziół, między innymi z cytryny oraz zielonej herbaty, witaminy i wiele innych ekologicznych, a co za tym idzie zdrowych substancji.

 

5.Do jakich typów włosów można ich używać?

 

W naszym sklepie internetowym znajdziecie szeroki asortyment kosmetyków naturalnych do tak naprawdę każdego typu włosów:

 • suchych
 • przetłuszczających się
 • cienkich
 • wypadających
 • matowych
 • puszących się
 • łamiących się

Nasze produkty są również rozwiązaniem problemów włosów narażonych na działanie sztucznych barwników i czynników atmosferycznych, a także będących pod wpływem zanieczyszczeń. Chronią one strukturę każdego włosa, dzięki czemu wykonywanie najróżniejszych zabiegów, takich jak prostowanie, suszenie czy choćby farbowanie ma na nie o wiele mniej negatywny wpływ.

 

6.Czy kosmetyki naturalne wywołują efekty uboczne?

 

Nie, gdyż najczęściej nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Jedyną możliwością jest uczulenie na jeden z użytych składników. Dlatego też warto przez zakupem zapoznać się z zawartością produktu, jeśli wiemy, że cierpimy na jakąś alergię.

 

7.Jak działają kosmetyki tradycyjne?

 

Są one przede wszystkim silniejsze od swoich organicznych odpowiedników, ale jednocześnie zastępują naturalne procesy zachodzące we włosach i skórze. Dostarczają nam wszystkich niezbędnych mikroelementów, co powoduje, że nasz organizm przestaje je produkować, a skóra i włosy po prostu się rozleniwiają. Produkty te dają szybkie i widoczne efekty, ale w dłuższej perspektywie sprawiają, że włosy i skóra tracą naturalną witalność.

 

8.Co znajdziemy w składzie popularnych produktów w drogeriach?

 

Pomimo tego, co mogą sugerować reklamy, składniki organiczne tych kosmetyków stanowią stosunkowo ich niewielką część. Poza tym, pełne są najróżniejszych konserwantów, barwników, emulgatorów i rozpuszczalników, które wręcz niwelują korzystne działanie elementów ekologicznych. Tego typu substancje chemiczno-syntetyczne mogą wywoływać najróżniejsze schorzenia, między innymi alergie, trądzik, a nawet być przyczyną nowotworów.

 

9.Czego NIE zawierają kosmetyki naturalne?

 

W składzie produktów nie znajdziecie na pewno syntetycznych barwników, silikonów, alergenów zapachowych, substancji pochodzących z ropy naftowej, syntetycznych środków konserwujących czy choćby roślin manipulowanych genetycznie.

 

10.Jakie organiczne produkty dla włosów proponujemy?

 

W naszym asortymencie znajdziecie przede wszystkim najróżniejsze kosmetyki naturalne do pielęgnacji oraz stylizacji włosów. Dostępne są produkty zarówno dla profesjonalnych fryzjerów, jak i dla osób, które na co dzień chcą zadbać o kondycję swoich włosów. Oferujemy:

 • szampony
 • odżywki
 • olejki, lotiony oraz najróżniejsze kuracje
 • maski
 • produkty do stylizacji
 • farby bez amoniaku

Poza tym, proponujemy również ekologiczne kremy do rąk, dzięki którym nie tylko szybko nawilżycie skórę, ale również pozbędziecie się resztek przebarwień.

 

11.Czy produkty organiczne nadają się do stylizacji włosów?

 

Zdecydowanie tak! Są nie tylko świetnym sposobem na stworzenie perfekcyjnej fryzury, ale dodatkowo dodają włosom blasku, jednocześnie je nawilżając i odżywiając. Nasze kosmetyki sprawią, że stworzycie idealną stylizację, nie używając jednocześnie szkodliwych substancji chemicznych.

 

12.Jakie ekologiczne produkty do stylizacji są dostępne w naszym sklepie?

 

Wśród produktów organicznych znajdziecie takie kosmetyki, jak:

 • żele do stylizacji
 • płyny i woski do modelowania
 • pasta włóknista
 • lakiery
 • serum ochronno – odbudowujące
 • kremy modelujące
 • kryształki nawilżające

13.Czym jest kosmetyk etyczny?

 

Jest to produkt, który nie był testowany na zwierzętach na żadnym z etapów produkcji. Co więcej, również produkty pochodzące od zwierząt (jak choćby wosk pszczeli czy lanolina) również pochodzą od żywych. Właśnie takie muszą być wszystkie kosmetyki organiczne.


Przejdź do strony głównej