wyszukiwanie zaawansowane
1 » Dlaczego szampony organiczne są lepsze od innych?2

Dlaczego szampony organiczne są lepsze od innych?

   

 W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywa wszystko, co jest „bio”. Tyczy się to najróżniejszych aspektów życia, w tym również, a być może przede wszystkim, używanych przez nas kosmetyków. Wiele osób jednak wciąż zastanawia się, dlaczego właściwie maja zadawać sobie tyle trudu i zamiast popularnych produktów drogeryjnych kupować, najczęściej online, szampony organiczne? Odpowiedź jest dość prosta – w trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

 

Różnica w składach

W szamponach organicznych główną rolę odgrywa skład produktu – zarówno to, co się w nim znajduje, jak i to, czego w nim nie ma. W ich produkcji muszą być stosowane restrykcyjne reguły, dlatego też nie doszukacie się w nich takich substancji, jak:

  • silikony
  • detergenty SLE czy SLES
  • składniki pochodzące z organizmów modyfikowanych genetycznie
  • parabeny

Zamiast tego, wśród ich składników znajdziecie między innymi:

  • oleje
  • glinki
  • wydzieliny zwierzęce (jak piżmo czy ambra)

Warto również podkreślić, że składniki szamponów organicznych muszą pochodzić z upraw ekologicznych – czyli takich, w których nie używa się żadnych sztucznych nawozów. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że nie jest narażony na działanie żadnych substancji chemicznych.
 

Jak działają?

 

Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z szamponami organicznymi, szokiem może być fakt, że kosmetyki te o wiele mniej się pienią. Nie jest to jednak spowodowane słabszym działaniem, a tylko faktem, że nie posiadają w składzie detergentów SLS i SLES. Właśnie te substancje wywołują tego typu efekt, a jednocześnie często są powodem uczuleń i podrażnień skórnych. W zamian za to jednak produkty te sprawiają, że włosy odzyskują swój naturalnie piękny wygląd, stają się mocne i elastyczne, a ich struktura zostaje odbudowana. Dlatego właśnie szampony organiczne polecane są zarówno do włosów normalnych, jak i puszących się, zniszczonych, o rozdwojonych końcówkach czy też narażonych na szkodliwe działanie najróżniejszych zabiegów (jak farbowanie, prostowanie czy ondulacja).
 

Stosując te ekologiczne produkty nie trzeba martwić się o skutki uboczne, jakie mogą pojawić się w przypadku użytkowania tradycyjnych produktów. A jednocześnie efekty ich regularnego stosowania mogą przejść najśmielsze oczekiwania.


Przejdź do strony głównej